V září rozdala FIFA „Nejlepší“ cena pro nejlepšího fotbalistu mužů, uděluje se záložníkovi Realu Madrid a Chorvatsku Lukovi Modricovi.

Ale od roku 1956 byla vždy největší individuální cenou Ballon d'Or.

V posledním desetiletí dominuje Lionel Messi a Cristiano Ronaldo - duo, které získalo všech 10 posledních cen - Zlatý míč je opět v nabídce 3. prosince v Paříži.

Užší seznam 30členných hráčů na cenu je vyhlašován v pondělí po celý den.

Seznam nejprve vyhrál Sir Stanley Matthews, seznam sestavuje redakce francouzské publikace France Football, přičemž vítěze hlasovali novináři z celého světa, přičemž každý národ má jednoho zástupce.

Ten, který všichni chtějí (Obrázek: Reuters)

Hráči, manažeři a novináři, kteří budou vybráni pro hlasování o ceně, rozdělí pět, tři a jeden bod třem nominovaným hráčům a hráč s nejvyšším počtem bodů vyhrává.

Zde je úplný seznam nominovaných ...

Úplný 30členný užší seznam

GARETH BALE (Real Madrid)

Reprezentant Walesu zaznamenal ve finále Ligy mistrů ohromující dvojnásobek, protože Real Madrid získal tři po sobě jdoucí vítězství v Evropském poháru.

SERGIO AGUERO (Manchester City)

Špičák argentinského útočníka Aguera skóroval na straně Pepa Guardioly, když v minulém volebním období prohlašoval Premier League a Ligový pohár, ve 39 zápasech dal 30 gólů. V této sezóně zatím přidal osm z 11.

Eso Manchester City Sergio Aguero (Obrázek: PA Wire)

ALISSON BECKER (Liverpool)

Brazílie č. 1 dosáhla s Římem na čtvrtfinále mistrovství světa a semifinále Ligy mistrů, než v létě dokončila přestup 67 milionů liber do Liverpoolu.

KARIM BENZEMA (Real Madrid)

Třicetiletý útočník byl opět klíčovým mužem úspěchu Realu Madrid v minulém volebním období, když ve svých 47 zápasech zaznamenal 12 a 11 asistencí.

EDINSON CAVANI (Paris Saint-Germain)

Uruguayec skóroval 40krát ve 48 zápasech za francouzské šampiony na cestě k domácí dominanci, zatímco na Světovém poháru také zapůsobil, když La Celeste dosáhla na posledních osm. V tomto období zatím máme za PSG dalších šest gólů v osmi zápasech.

Cavani má ve Francii mimořádně působivý rekord (Obrázek: Mark Robinson)

Thibaut Courtois (Real Madrid)

adam lambert striktně přišel tančit

Belgický reprezentant získal Zlatou rukavici na mistrovství světa poté, co si zahrál během belgického běhu o bronzovou medaili.

CRISTIANO RONALDO (Juventus)

Rekordní střelec Realu Madrid a držitel Ballon d 'Or Or v loňském roce Ronaldo získal v roce 2018 pátou korunu Ligy mistrů, než opustil Los Blancos přesun 89 milionů liber do Juventusu.

Třiatřicetiletý hráč nastřílel za Bianconeri zatím čtyři góly a zaznamenal pět asistencí.

Aktuální držitel a pětinásobný vítěz odešel z Realu Madrid do Juventusu loni v létě (Obrázek: REUTERS)

KEVIN DE BRUYNE (Manchester City)

Belgičan zazářil během mistrovství světa po vynikající sezóně pro Manchester City, kde hrál, když dosáhl 100 bodů v Premier League.

ROBERTO FIRMINO (Liverpool)

Brazilský reprezentant Firmino byl v centru skvělého postupu Liverpoolu do finále Ligy mistrů v minulé sezóně.

V letech 2017-18 nastřílel 27 gólů a připsal si 17 asistencí u Reds v 54 zápasech - vynikající návrat.

DIEGO GODIN (Atletico Madrid)

Nenápadný obránce nadále symbolizuje stranu Atletica Madrid Diega Simeoneho a je kapitánem k úspěchu Evropské ligy.

Také vedl Uruguay do čtvrtfinále mistrovství světa, nakonec prohrál s vítězi Francie.

Skvělý obránce Atletica Madrid Diego Godin (Obrázek: Michael Steele)

ANTOINE GRIEZMANN (Atletico Madrid)

Simeone říká, že Francouz byl v posledních 12 měsících nejlepším hráčem na světě a Griezmann může ukázat na medaile z Evropské ligy a mistrovství světa.

V minulé sezóně Atleti zabalil 29krát a během mistrovství světa se zaregistroval čtyřikrát - včetně trestu za postup ve finále.

EDEN HAZARD (Chelsea)

Kapitán Belgie na třetím místě na mistrovství světa a získal Stříbrný míč jako druhý nejlepší hráč soutěže, který byl po celou dobu velkolepý; jeho čtvrtfinále vs Brazílie bylo pravděpodobně nejlepší individuální zobrazení v Rusku.

V minulé sezóně skóroval za Chelsea 17krát a v tomto volebním období začal znovu, přičemž osm z 10.

Hazard má za sebou nádherný rok 2018 (Obrázek: REUTERS)

ISCO (Real Madrid)

Španělský tvůrce hry hrál při posledním úspěchu Ligy mistrů Real Madrid a za posledních 12 měsíců se stal nedílnou součástí klubu i země.

HARRY KANE (Tottenham Hotspur)

Nejlepším střelcem mistrovství světa Kane ve finále šestkrát zabojoval o Zlatou kopačku.

V minulé sezóně to bylo 41 gólů ve 48 zápasech za Spurs. Je nejlepší č. 9 na světě?

N’GOLO KANTE (Chelsea)

Jednoduše řečeno, kdyby N'Golo Kante nehrál za Francii ve finále mistrovství světa, je těžké si představit, že by vyhráli celou věc.

Záložník Chelsea byl typicky tady, tam a všude v průběhu soutěže a byl hlavním důvodem jejich úspěchu - navzdory neuspokojivému finále, kde byl brzy vystřídán.

N & Golo Kante pózuje s trofejí pro Světový pohár (Obrázek: Getty Images)

HUGO LLORIS (Tottenham)

Brankář kapitánem Francie v létě na mistrovství světa. Zůstává také jedním z nejlepších v Premier League.

MARIO MANDZUKIC (Juventus)

Chorvatský útočník stál v čele úspěchu Juve v loňské sezóně a poté dovedl svou zemi do finále mistrovství světa.

SADIO MANE (Liverpool)

Mane si naposledy užil další působivou kampaň s Liverpoolem, když vstřelil klíčové góly při postupu do finále Ligy mistrů.

Sadio Mane v akci (Obrázek: Getty Images)

MARCELO (Real Madrid)

Brazilec byl klíčovou postavou dominance evropského fotbalu Realem Madrid a zaujal ve finále proti kyjevskému Liverpoolu.

KYLIAN MBAPPE (PSG)

Nejlepší mladý talent na světě právě teď. Mbappe byl v Rusku vynikající a po bodování ve finále získal ocenění Mladý hráč turnaje.

Mbappe slaví (Obrázek: REUTERS)

LIONEL MESSI (Barcelona)

Široce se předpokládalo, že měl rok dolů, ale Messi byl ve srovnání se zbytkem kouzelný.

Úžasných 45 gólů ve všech soutěžích pro svůj klub, Messi vytáhl beznadějnou Argentinu do vyřazovacích fází mistrovství světa, včetně ikonického gólu proti Nigérii.

Carlos Soler si poradí s Lionelem Messim (Obrázek: Getty Images)

LUKA MODRIC (Real Madrid)

Malý maestro si již převzal Cenu pro nejlepší muže FIFA, může nyní vyhrát prestižnější Ballon d & apos; Nebo?

Kromě své neúnavné práce v Rusku přetáhnout Chorvatsko do finále Chorvat inspiroval Los Blancos k triumfu Ligy mistrů po třetí.

NEYMAR (Paris Saint-Germain)

Rok zničený zraněním, pokud jde o klubový úspěch, přičemž něco menšího než Liga mistrů bylo považováno za zklamání.

Na Světovém poháru se mu nepodařilo ožít, což přikládalo této sezóně s PSG ještě větší důležitost - příští rok by mohl být jeho čas.

Neymar má soupeře ve svém vlastním klubu, aby byl nejlepší (Obrázek: AFP)

JAN OBLAK (Atletico de Madrid)

Nejlepší brankář na světě? Dost možná.

Monstrum mezi holemi a skutečný vůdce pod Diegem Simeonem s Atleti.

PAUL POGBA (Manchester United)

Se svou zemí na mistrovství světa vzkvétal a pomohl Francii zvednout druhý titul mistra světa.

Ale klubová forma byla jiná věc, což znamená, že dokud Pogba neinspiruje svůj klub do pozdějších fází Ligy mistrů, bude vždy chybět na Zlatý míč.

IVAN RAKITIC (Barcelona)

Klíčový kus pro jeho klub, přestože byl často přehlížen na výsluní.

Chorvatskou hvězdou mohl být Modric, ale Rakitic jim také dovolil viset s vynikající opozicí dominováním středního pole.

SERGIO RAMOS (Real Madrid)

Kontroverzní postava, ale vůdce na hřišti a mentalita, po které by toužil každý skvělý hráč. Mistrovství světa skončilo, aby nakonec získal jeho týmový kolega Raphael Varane náskok v tom, kdo měl lepší rok.

MOHAMED WRONG (Liverpool)

Brilantní rok s Liverpoolem, prostě nemohl přestat dávat góly.

Zranění ve finále Ligy mistrů mu pravděpodobně brání v popadnutí svého prvního Ballon d & apos; Or.

LUIS SUAREZ (Barcelona)

Jeho síly možná slábnou, ale přesto je schopen brilantnosti.

S 31 góly ve všech soutěžích je jeho velikost někdy přehlížena.

RAPHAEL VARANE (Real Madrid)

Téměř ideální rok pro klub a zemi, připojte se k exkluzivnímu klubu hráčů a vyhrajte Ligu mistrů a Světový pohár ve stejné sezóně.