Váš Horoskop Pro Zítřek

Osobnost roku BBC Sports je jednou z nejočekávanějších událostí ve sportovním kalendáři.

Sportovci a ženy ze všech oborů se scházejí, aby oslavili všechny úspěchy britského sportu v roce 2018.

kdy se zavírají volební místnosti

Úřadujícím šampionem je Mo Farah, ale když bude dnes večer vyhlášen vítěz, bude na trofeji uvedeno nové jméno.

Krátký seznam byl právě odhalen, přičemž Harry Kane vede po boku vítěze Tour De France Gerainta Thomase a mistra světa formule 1 Lewise Hamiltona.

Přidávají se k nim sprinterka Dina Asher -Smithová, kosterní závodnice Lizzy Yarnoldová a hráč kriketu James Anderson - pro Tysona Furyho však není místo.

Boxer je překvapivým opomenutím, který byl zahrnut do 3/1, což z něj činí jednoho z nejoblíbenějších sázkových kanceláří, které si cenu odnesou domů.

Zde jsou všichni soutěžící v běhu o zvednutí trofeje.

Harry Kane - 15/8

Kane byl vynikajícím hráčem Anglie na letním mistrovství světa (Obrázek: Reuters)

Stálý zdroj gólů pro klub Tottenham Hotspur, útočník Harry Kane má za sebou nezapomenutelný rok 2018.

Kane dokončil další hvězdnou sezónu Premier League, vstřelil 30 gólů a dalších 11 zásahů v pohárových soutěžích.

Poté přišlo mistrovství světa, nejvelkolepější etapa celého fotbalu, a Kane nezklamal. Byl jedním z vedoucích představitelů nejlepšího anglického zámořského turnaje od Italia 90, protože Tři lvi dosáhli semifinále.

Turnaj byl také dějištěm prvního vítězství Anglie v penaltovém rozstřelu v historii Světového poháru, ale Kane si nejvíce vzpomene na své působení v Rusku tím, že byl prvním anglickým hráčem, který vyhrál zlatou kopačku od Garyho Linekera v Mexiku 86.

význam čísla 222

Geraint Thomas - 9. 4.

Thomas se stal teprve třetím Britem, který vyhrál Tour de France (Obrázek: AFP)

Velšský čaroděj týmu Sky Sky Geraint Thomas měl rok na to, aby si pamatoval, jak v létě vyhrál na Tour De France.

Stal se teprve třetím Britem, který vyhrál Tour, v návaznosti na úspěchy Bradleyho Wigginsa a Chrise Frooma v posledních letech.

Na vrcholu Tour, Thomas prohlásil první místo v časovce na národním silničním mistrovství na začátku tohoto roku, aby dosáhl na nejslavnější rok své kariéry.

Lewis Hamilton - 10/3

Hamilton letos získal svůj pátý titul mistra světa (Obrázek: James Moy Photography/PA Images)

Lewis Hamilton, široce uznávaný jako jeden z nejlepších pilotů Formule 1 v historii, dokončil další šterlingový rok pátým titulem mistra světa.

Hamilton si při cestě za titulem připsal vítězství v 11 Grand Prix, když odložil výzvu Sebastiana Vettela.

Třiatřicetiletý hráč bude chtít přidat gong Sportovní osobnost roku k dalším individuálním cenám, které získal za posledních 12 měsíců: Hawthorn Memorial Trophy, kterou vyhrál rekordně poosmé, a FIA Pirelli Cena Pole Position, kterou získal již počtvrté.

Dina Asher -Smith - 1.12

Asher-Smith je nejpravděpodobnější ženou, která cenu získala (Obrázek: Getty Images Europe)

Britská sprinterka Dina Asher-Smithová zahájila bleskurychlý start své mladé atletické kariéry a získala mnoho medailí na národní i mezinárodní scéně.

Asher-Smithová získala zlaté medaile ve štafetě na 4x100 m na hrách Commonwealthu a ve štafetě na 100 m, 200 m a 4x100 m na mistrovství Evropy v Berlíně a také zakončila rok jako nejrychlejší žena na 100 m a nejrychlejší na 200 m

Nedávno také vyhrála gong BT Action Action Woman of the Year.

Lizzy Yarnold - 33/1

Lizzy Yarnold je outsider pro hlavní cenu (Obrázek: Getty Images AsiaPac)

Lizzy Yarnold ukončila svou pozoruhodnou kosterní kariéru na vrcholu, když v únoru získala zimní olympijské zlato v Pchjongčchangu.

Yarnold je nejstarší osobou, která kdy získala kosterní zlato, a brání korunu, kterou získala před čtyřmi lety v Soči.

Třicetiletá bojovala se zraněním a nemocí, aby dramaticky získala korunu a vytvořila tak rekord ve svém posledním běhu.

eddie murphy a mel b

Od té doby oznámila svůj odchod ze sportu a ukončila tak skvělou kariéru na ledě.

James Anderson - 80/1

Anderson je překvapivým zařazením do užšího výběru (Obrázek: REUTERS)

Anglická hvězda James Anderson se na začátku tohoto roku stal nejúspěšnějším rychlým nadhazovačem v testovacím kriketu.

Námořník překonal Glenna McGratha, když na oválu vzal 564. testovací branku proti Indii.

Šestatřicetiletý muž z Burnley je oporou v Anglii více než deset let a nevykazuje žádné známky zpomalení.

Pomohl jim k vítězství série Test nad Indií a Srí Lankou, když se loni v zimě odrazili od neuspokojivé porážky Ashes.

Osobnost roku BBC Sports 2018
Thomas korunoval vítěze SPOTY Mongerova řeč & apos; zkrácena & apos; od Balding Hamilton kritizoval za komentář „slumů“ Fury dýmují, protože Fury vynechal finalisty