Erik ten Hag musí udělat víc, než jen přehodit výkopy Man Utd, aby zachránil tuto potápějící se loď

Zprávy

Váš Horoskop Pro Zítřek

Jiná zemljanka – stejná strašná, zoufalá, skličující Manchester United.

Erik deset Hag rozhodl se vyměnit domácí lavičku, aby byla blíže Stretford Endu, ale ukázalo se, že to byla jediná změna, kterou zavedl. Za prvé, nenech nic rozmělnit dokonalost Brighton a brilantnost Graham Potter, který přivítal svého nového holandského protivníka mistrovskou taktickou třídou.

A ať nic neubírá na dvou chytrých gólech Pascala Grosse, které zajistily hostům historicky první vítězství na Old Trafford. Ale pro případ, že by se některým příznivcům vymazaly vzpomínky po příchodu Ten Hag a po několika příjemných letních vycházkách, byla to děsivá připomínka toho, jak úžasně průměrný se tento tým United stal.

mirror garden nabízí co uk

Proč by se něco měnilo, když Fred a Scott McTominay - ten druhý měl štěstí, že se vyhnul červené kartě za hororový faul na Moisese Caiceda - tvoří váš střed pole? Proč by se něco měnilo, když Harry Maguire šíří paniku? Proč by se něco měnilo, když Marcus Rashford snaží se chytit ty nejjednodušší míčky? Proč by se něco měnilo, když celý soubor nevypadá dostatečně fit? Myslet si, že Ten Hag má v rukávu nějakou kouzelnou hůlku, není zbožné přání, je to čirý klam.

Soundtrack k tomuto otvíráku na Old Trafford byl známý, předzápasový protest a tichý hukot Glazers Out, slyšel jeden z nich, Avie. Je to refrén, který stále padá na hluché uši, ale nespokojenost nepřispívá k pozitivní atmosféře na místě. A tato skupina hráčů potřebuje veškerou pozitivitu, kterou může získat. Technicky jsou světem vzdáleným od elity, jejich problémy jsou typické distribucí David De Gea.

Opravdu nemusíte být trenérský génius, abyste došli k závěru, že nemůžete hrát od brankáře, pokud brankář nemůže hrát. Pokud Ten Hag chce, aby jeho brankář přihrál, musí změnit svého brankáře, jak je to jednoduché. Ne, že by neúspěch při absolvování byl omezen na De Gea – zdaleka ne. To, že Fred vydržel až do 53. minuty, bylo trochu záhadou, zatímco Rashfordův dotek a zakončovací schopnost se dlouhodobě skrývaly.

ŘEKNĚTE SE! Jak Ten Hag opraví Man Utd? Dejte nám vědět v sekci komentářů

Cristiano Ronaldo z Manchesteru United
Cristiano Ronaldo odešel z lavičky Manchesteru United, ale nedokázal zabránit tomu, aby porazil domácí porážku 2:1 s Brightonem. ( Obraz: Michael Regan/Getty Images)

Oproti tomu rozehrávka Brightonu byla jasná, přesná a účelná, což vedlo k několika gólům v prvním poločase. Gross v obou případech zakončil s dvounohými zkušenostmi, ale jeho šance byly vytvořeny chytrými výměnami, které zaprvé skončily asistencí Dannyho Welbecka a zadruhé Sollym pochodem, který De Gea dokázal pouze pro střelce. Jediná jasná šance United v prvním poločase přišla ještě předtím, než Brighton udeřil, ale Bruno Fernandes ji namířil na tribunu.

Jejich poločasový deficit byl odrazem průměrnosti United, ale netřeba dodávat, že po Cristiano Ronaldo nahradil Freda, a když se Brighton, ať už vědomě nebo podvědomě, rozhodl posadit se. V gólu však byl významný prvek štěstí, který vrátil United zpět do soutěže.

Zatímco VAR John Brooks se ani nepodíval na to, co vypadalo jako jasná penalta Lisandro Martinez svázal Welbecka, rozhodl se, že míč nespadl z paže Dioga Dalota, než záměna mezi brankářem Robertem Sanchezem a Alexisem Mac Allisterem vedla k vlastnímu gólu záložníka. Ale ani štěstí tomuto týmu Manchesteru United nepomůže. Ten Hag má před sebou pekelnou výzvu – a její splnění bude vyžadovat víc než jen výměnu sedadel.