Jake Wightman obhajuje 'statečné' rozhodnutí riskovat status mistra světa po bronzové medaili

Atletika

Váš Horoskop Pro Zítřek

Jake Wightman obhajoval rozhodnutí ohrozit svůj status mistra světa poté, co v Birminghamu nedosáhl.

Čtrnáct dní poté, co se stal králem světů na 1500 m, mohl Skot narozený v Nottinghamu dosáhnout pouze třetího místa v Commonwealths. Porazil ho Australan Oli Hoare, který zaběhl herní rekord 3:30,12.

Ale přestože přišel o zlato, Wightman nebyl příliš sklíčený a místo toho vysvětlil, že doufá, že je omluven z kritiky. Mnoho lidí očekávalo, že ze hry vycouvá, když byl teprve nedávno korunován za nejlepšího na světě, ale Wightman ignoroval vnější hluk a rozhodnutí, za kterým si stále stojí.

'Doufám, že mě moc nesestřelí za to, že jsem nevyhrál jako mistr světa,' řekl Wightman, jehož čas byl o 1,30 sekundy pomalejší než v Eugene.

kde je pohřben freddie mercury

Steve Cram zapochyboval o moudrosti takového hazardu tak blízko okamžiku, který definoval jeho kariéru, a řekl: „Pro mě to bylo vždycky riziko pro Jakea. Je statečný za to, že to dokázal, za to, že vsadil na svůj titul a svou pověst.

'Mohl běžet 800, rozhodl se pro tohle a pro Jakea to byl těžký, těžký závod.' Wightmana vyzval Seb Coe, aby v roce 1500 pronásledoval velikost, ale přiznal, že „spousta“ ostatních se ptala, proč to riskuje.

Jake Wightman byl zklamaný poté, co se musel spokojit s bronzem

'Věděl jsem, že potenciál je v tom, že budu zklamaný svou sezonou, kdybych tady neběžel tak dobře,' řekl po závodě. „Ale je to příležitost, kterou jsem nechtěl odmítnout.

'Své rozhodnutí bych neměnil.' Nenáviděl bych běh na 800 m nebo neběhat vůbec, vidět ten závod a pomyslet si, že bych byl rád v něm.'

Legenda tratě Christine Ohuruogu varovala Wightmana, že se to bude lišit od Worlds, protože „tentokrát jste spíše lovec než lovec“.

Naposled se perfektně posadil na rameno vůdce jdoucího po zádech rovně. Ale na rozdíl od Eugena, kde nechal svůj kop až na 200 m, šel o 50 m dříve na zaplněném stadionu Alexander a zaplatil za to při nájezdu.

'Nechtěl jsem být chodcem a ucházet se o menší medaile,' řekl Wightman, který se koncem tohoto měsíce přihlásí do závodu 800 na Europeanu.

'Chtěl jsem udělat prohlášení, ale necítil jsem se zdaleka tak dobře jako před pár týdny.' Dal jsem do toho všechno, ale bylo to psychicky tak těžké.'