Výsledky, časy a vítězky londýnského maratonu 2017, když Mary Keitany překonává jediný světový rekord žen

Ostatní Sporty

Váš Horoskop Pro Zítřek

Keňští běžci ovládli londýnský maraton, protože Daniel Wanjiru a Mary Keitany vyhráli elitní závody mužů a žen.

Keitany vytvořil nový světový rekord pouze pro ženy, přičemž cílem prošel za 2:17:01, což je nejrychlejší čas od chvíle, kdy muži a ženy začali závodit odděleně.

Wanjiru mezitím vyhrál svůj vůbec první londýnský maraton, čímž odolal konkurenční drtivé favoritce na vítězství, Kenenise Bekele.

V závodě mužského invalidního vozíku vytvořil David Weir rekord sedmi vítězství v londýnském maratonu.

Sedmatřicetiletý paralympionik, který vyhrál několik medailí, překonal rekord Tanniho Graye-Thompsona v šesti vítězstvích, když převzal titul přímo na čáře od švýcarského Marcela Huga.

Cílovou čáru prošel za 1 hodinu, 31 minut a 6 sekund, jen den poté, co změnil názor, že závod je jeho poslední.

susan boyle a michael ball

V závodě žen na invalidním vozíku získala Manuela Schar své vůbec první vítězství v Londýně.

Podívejte se na úplný seznam výsledků níže ...

ŽIVĚ: Sledujte všechny akce London Marathon na našem živém blogu

Keňský Daniel Wanjiru slaví vítězství ve svém prvním londýnském maratonu (Obrázek: REUTERS)

Kemnyina Mary Keitanyová vyhrává svůj třetí londýnský maraton (Obrázek: PA)

David Weir vytvořil rekord SEVEN londýnských maratonských vítězství (Obrázek: REUTERS)

Manuela Scharová ze Švýcarska vyhrává svůj první londýnský maraton (Obrázek: Getty Images Europe)

Pánská elita

Daniel Wanjiru získal svůj první titul na londýnském maratonu v neděli poté, co se vrátil domů za 2 hodiny 5 minut a 48 sekund.

Keňan vyhrál závod jen o pět sekund před svou drtivou favoritkou na vítězství Kenenisou Bekele.

Bekele je držitelem světových rekordů na 5 000 a 10 000 metrů a také osmi olympijských a světových titulů.

Mířil za vítězstvím a překonal rekord Dennise Kimetta 2:02:57 - stanovený v Berlíně v roce 2014 - když požádal organizátory závodů o kardiostimulátory, aby ho přivedli na polovinu kolem 61:30 - tempem světového rekordu.

co znamená 486

Wanjiru však skvěle zvládl Bekeleho, aby si odvezl domů svůj první titul v Londýně a největší vítězství své kariéry .

10. Michael Shelley (AUS) - 2:11:38

Chcete -li získat úplné výsledky, podívejte se na Oficiální stránka výsledků londýnského maratonu zde.

Ženská elita

Keňanka Mary Keitanyová vyhrála svůj třetí londýnský maraton a překonala tím světový rekord.

Překročila hranici za 2 hodiny, 17 minut a 1 sekundu, aby zabrala nejrychlejší čas od té doby, co muži a ženy začali závodit maratony samostatně.

Keitany porazila etiopskou Tirunesh Dibabovou, která skončila druhá, poté, co Dibaba začala bojovat na nábřeží, dokonce se zastavila na jednom místě, když se zdálo, že sevřela žaludek.

prvotřídní kráska a zvíře

Alyson Dixonová byla první britskou běžkyní přes čáru a obsadila 12. místo, aby si upevnila své místo v britské sestavě pro letní mistrovství světa, když pětinásobná olympionička Jo Pavey vypadla po 16 mil.

Keňská Mary Jepkosgei Keitany slaví (Obrázek: REUTERS)

Pánský invalidní vozík

David Weir získal rekordní sedmý titul na londýnském maratonu v závodě mužského invalidního vozíku.

Sedmatřicetiletý hráč si v neděli zajistil vítězství za hodinu, 31 minut a šest sekund po sprintu, aby porazil obhájce titulu Marcela Huga o pouhou sekundu.

Rafael Botello Jimenez byl po dramatickém finiši na The Mall třetí, když Weir překonal šest vítězství Tanni Gray-Thompsonové.

Šestinásobný paralympijský šampion Weir naznačil, že je připraven odložit odchod do důchodu, aby se nadále soustředil na silniční závody, poté, co odešel z týmu GB po loňské neuspokojivé paralympiádě.

Weir překračuje hranici pro svůj sedmý titul na londýnském maratonu (Obrázek: REUTERS)

Dámský invalidní vozík

V závodě žen na invalidním vozíku získala svůj první titul na londýnském maratonu švýcarská atletka Manuela Scharová, která překročila čáru za 1 hodinu 39 minut 57 sekund před americkými atletkami Amandou McGrory a Susannah Sacroni.

Manuela Scharová vítězí v elitním maratonu žen na invalidním vozíku (Obrázek: AFP)