Shelly-Ann Fraser-Pryce vysvětluje absenci ve hrách Commonwealth a podrobně popisuje cíl světového rekordu

Atletika

Váš Horoskop Pro Zítřek

Ikonická sprinterka Shelly-Ann Fraser-Pryceová si užila fenomenální sezónu, včetně pátého titulu mistryně světa na 100 m na mistrovství světa v Eugene. Po jejích záletech v USA si mnozí mysleli, že se zářivá Jamajčanka vydá na dráhu Hry Commonwealthu kde by byla jasným favoritem na zisk zlaté medaile.

Petr králík v hodnotě 50p

Nicméně, s pouhým týdnem na přípravu na 22. ročník her po vyčerpávající kampani mistrovství světa, je 35letá hráčka jednou z několika elitních atletů, kteří chyběli na podniku v Birminghamu. NEWSAM Sport přesně proč. „Hry Commonwealthu pro mě letos nebyly na pořadu dne,“ vysvětlila nejrychlejší žena roku 2022. „Především proto, že jsem na mistrovství světa udělal double, hodně mě to vzalo, a to 4x100 m.

'Takže vrátit se možná za týden nebo dva a udělat další tři kola a možná i dvě na 4x100 m, můj trenér řekl, že by to pro mě bylo asi moc, abych to teď zvládl, pokud přemýšlím o dlouhověkosti a chci se dostat na Paříž 2024, takže jsem v tom musel být strategický.' Zmeškala 2018 Gold Coast Games, protože před několika měsíci měla svého syna. Vzpomněla si však na své zážitky ze zápasů v roce 2014 v Glasgow, kde pomáhala týmu Jamajka získat zlato ve štafetě na 4x100 m spolu s Kerronem Stewartem, Veronicou Campbell-Brown a Schillonie Calvert.

„Bylo to dobré, nemyslím si, že jsem v té době na tom byl úplně nejlépe, nesl jsem si nějaká zranění,“ řekl Fraser-Pryce. mě. Štafety jsou vždy napínavé a bylo dobré, že jsem mohl reprezentovat tým.

'Byla to moje první zkušenost na Hrách Commonwealthu, že jsem mohl být ve vesnici s různými sportovci, bylo to prostě úžasné.' Zlomené srdce z druhého místa na 100 m na Tokiu 2020 posílilo oheň v rámci Pocket Rocket, aby v roce 2022 získala svou korunu od krajanky Elaine Thompson-Herah.

Fraser-Pryceová zahájila sezónu s velkým úspěchem, na Kip Keino Classic dosáhla 10,67 a odtud se už nikdy neohlédla. Vícenásobná šampionka letos zaznamenala pět nejrychlejších časů, včetně světového náskoku 10,66, který byl stanoven právě včera na memoriálu Kamily Skolimowské v Polsku.

je plnění povinností pravdivé
  Shelly Ann Fraser Pryce vysvětlila, proč nezávodila na Hrách Commonwealthu
Shelly Ann Fraser vyhrála pátý titul mistra světa v běhu na 100 m v této fenomenální sezóně (Foto: Mustafa Yalcin/Anadolu Agency přes Getty Images)

Ikona je v nejvyšší formě a na otázku, zda dokáže překonat dlouhodobý rekord Florence Griffith Joynerové na 100 m 10,49, sebevědomá šampionka řekla: „Mám na to myšlenky, protože když vidím, co se stalo loni a letos, myslím, že je to možné. Pokud hodláte snít, vaše sny a cíle musí být velké. Rozhodně si myslím, že klepu na ty dveře a co se týče správné techniky a téměř dokonalého závodu. Věřím, že se mi to podaří prosadit a pokud to zvládnu, budu spokojený.

'Je dobré mít sen, bez ohledu na to, jak se to ostatním může zdát ze světa. Běžel jsem 10,60 konzistentně po celou sezónu a jednou z těch situací to nebylo blízko k dokonalému závodu a nebylo to to, co jsem očekával. Stále jsem to dokázal. Takže tyhle věci tě naplňují optimismem a dávají ti dobrý výhled, že se tam určitě dostanu.“

Zatímco sportovec zvládl umění zaběhnout nejkratší závod, 200 m byla vždy neuvěřitelně náročná. Vlastní však světový titul na vzdálenost, kterou si připsala v Moskvě před devíti lety. Předvedla hvězdný běh, aby letos získala stříbrnou medaili na 200 m na Hayward Field a překonala ji pouze nekontrolovatelná Shericka Jackson. Její krajanka zajela druhý nejrychlejší čas závodu v historii, aby získala zlato, což jsou standardy, kterých musíte dosáhnout, pokud budete lepší ze sprinterské královny, když na tom nejvíce záleží.

hra nad mužem. konec hry
  Fraser Pryce získal zlatou medaili ve štafetě 4x100 m na Hrách Commonwealthu v roce 2014
Fraser-Pryce (zcela vlevo) naposledy soutěžil na Hrách Commonwealthu v roce 2014 Cameron Spencer/Getty Images

To však může být naposled, kdy Fraser-Pryce vidíme nasazenou fluorescenční paruku na 200 m na velkém šampionátu, ale nevylučuje, že bude závodit na dálku znovu jinde. 'Pokud jde o běh na 200 m na budoucích šampionátech, o tom pochybuji,' řekla. 'Ale běžet to jako jednorázový závod v diamantové lize nebo kontinentálním turné je rozhodně možné.'

Po hvězdné kariéře, která zahrnuje tři olympijské tituly, 10 zlatých medailí z mistrovství světa a čtyřikrát vítězství v Diamantové lize, je Fraser Pryce jedním z největších sportovců, kteří kdy soutěžili. Chce doplnit svůj působivý životopis a příležitost k tomu bude mít příští rok na mistrovství světa v Budapešti a na olympijských hrách v roce 2024.

Fraser-Pryceová se s přibývajícím věkem stále zlepšuje, a přestože její forma naznačuje, že běžet za hrami v Paříži je jasnou možností, sprinterka se nechce dívat příliš dopředu. 'To myslíš vážně? Chceš, abych utekla přes rok 2024?' zasmála se. 'Rok za rokem, pak uvidíme, jak se věci vyvinou, nikdy se to nedozvíš. Jen počkám a uvidím, co se vyvine potom.' to a pak to odtamtud vezmeme.'